ИЗЈАВА НА ДЕНОТ: Евгениј Трефилов (Селектор на Русија)

Во интервју за русикиот Спорт Експрес, селекторот на женската репрезентација на Русија, објаснуваше каква му е рутината и што му прави мака на ова ЕП:


„Спијам како зајак. Со едното око, склопено, со едното отворено. Постојано вознемирен. Како некој стар слон што не сака да легне затоа што се плаши дека нема да стане“, изјави Трефилов. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk