ВИДЕО: GODZILLA KING OF MONSTERS (2019)

GODZILLA: King of the Monsters
Премиера: Мај 2019
Држава: САД
Жанр: СФ, Акција, Авантура
Режија: Michael Dougherty
Сценарио: Michael Dougherty, Zach Shields
Улоги: Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins

Легендарното јапонско чудовиште на големото платно се враќа, верувале или не по 35 пат! И тоа не е последен, затоа што во 2020 ќе го гледаме и по 36 пат и тоа на дуел ни помалку ни повеќе со Кинг Конг, што ќе биде нивна четврта битка. 

По промашувањето од 1998, од кое како единствена придобивка ја имаме преработката на „Kashmir" од Led Zeppelin и промашувањето од 2014 од кое немаме никаква придобивка, сега чекаме филм со врвни ефекти и Годзила со изглед каков што бил осмислен уште во 1954 година. 

И не само тоа, туку ќе го видиме во битка со другите јапонски чудовишта какви што се Mothra, Rodan и неговиот најголем непријател - King Ghidorah. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk