ИЗЈАВА НА ДЕНОТ: Евгениј Трефилов

Прашање на ден бепе кога за прв пат ќе го имаме Евгениј Трефилов со изјава на денот. Веќе го прескокнавме неговото објаснување за нерегуларниот тајм аут кога кажа:

- Мислев дека првиот тајм аут го земав пред 56 минута. Што мислите вие дека гледам во стоперица?


Денеска им се закани на своите ракометарки. Прашањето беше, дали му го расипал расположението поразот од Словенија. 

„Мечот со Словенија е завршена работа. Важно е да нема порази во иднина. Инаку, дури тогаш ќе бидам во навистина лошо расположение“. 


Тие што знаат како изгледа Евгениј Трефилов кога е навистина лут, знаат што мислел со оваа изјава. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk