Изјава на денот: Торир Хергерисон (Селектор на Норвешка)

Запрашан какви се шансите на Норвешка за полуфинале и како да се стигне го него, селекторот Торир Хергеирсон, ја даде следнава изјава: 

„Ако продолжам да мислам на тоа ќе заборавам да дишам. А сите знаеме колку важно да се дише за да може да се живее. Затоа подобро е да мислам на дишењето и да живеам. Се друго е „ако биде...“

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk