Изјава на денот: Халил Јагањац (Нексе)

„Во Нашице уживам повеќе отколку во Париз“, изјави Халил Јагањац во интервју за магазинот на СЕХА Гаспром.


„Доаѓам од мало место, слично на Нашице и затоа го сакам животот во Нашице. Мислам дека животот во мали места има свои предности. Секогаш кога сакам да одам, на пример, на кафе, секогаш има двајца-тројца соиграчи за друштво. А и така се прави подобра хемија во тимот“.


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk