Nightflyers (TV, 2018)

Nightflyers ТВ серија снимена според новелата на George R.R. Martin од 1980 година. За тие што не знаат, Џорџ Мартин е автор на книгите по кои е снимена веројатно број 1 серијата на сите времиња - The Game of Thrones. 

SyFy е продуцентската куќа потпишана на овој проект. Џорџ Мартин не е инволвиран, затоа што има ексклузивен договор со ХБО. 

Се работи за СФ-Хорор серија во која група научници со најсовремениот брод изграден на земјата, Nightflyer, патуваат на средба со вонземјански брод. 
Но, работите не одат како што замислиле и членовите на екипажот се среќаваат со невиден хорор. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk