Изјава на денот: Талант Душебаев

На натпреварот во Скопје меѓу Вардар и Келце, на трибината беше истакнат транспарент на кој пишуваше Талант Петух (пед*р). 
По мечот тренерот на Келце на прес конференцијата ја искоментира ситуацијата. 

„Би сакал лично да го сретнам тој што го истакна транспарентот Талант Петух. Па да се разбереме како мажи јас и тој“. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk