Симовски: Задоволен сум, но сега доаѓа вистинскиот предизвик

Селекторот на македонската репрезентација, задоволен од победата над Азербејџан. Сепак, свесен дека утре ќе биде сосема поинаков натпревар. 

„Азербејџан дојде ослабен, не им дојдоа неколку ракометарки и затоа овој натпревар беше полесен од очекувањата. Ние одигравме добро, дисциплинирано, но во вториот дел во одбраната потрфлија некои играчи и на тоа ќе мораме да посветиме внимание пред утрешниот меч. 
Утре ќе биде сосема поинаку, противникот е од поинаков ранг и ќе мораме да бидеме многу, многу внимателни и дисциплинирани ако сакаме да дојдеме до добар резулат. 
Генерално, задоволен сум од денешната победа, но ова е само почетокот на квалификациите, сега доаѓаат вистинските предизвици“, изјави селекторот Симе СимовскиМакедонија утре од 18:00 часот ќе игра против репрезентацијата на Исланд. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk