ИЗЈАВА НА ДЕНОТ: Екатерина Веткова

Екатерина Веткова е поранешна репрезентативка на Русија. Сега игра во Романија, во Брашов, а принципите на руската федерација се ракометарките што не играат во лигата на Русија, да не играат ни за репрезентација. Со чест на исклучоци. 
Веткова во интервју за шведски ракометен портал, објаснуваше што значи Евгениј Трефилов за неа и за Русија, и дека во Романија не е воопшто лесно да се игра, поради големите очекувања. Меѓу другото го изјави и следново:


„Во Франција е поинаку. Таму тренерите не смеат да им викаат на ракометарките. Но јас, всушност, се чувствувам подобро, во овие услови“. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk