Еурофарм доби неатрактивна и тешка група

Еурофарм Работник ги доби противниците за пролетниот дел од ЕХФ Куп и натпреварувањето по групи. Македонскиот клуб доби тешки противници, но тоа беше очекувано, затоа што поинаку и не можеше. 

Македонскиот тим е во група со екипите на Хановер, Татабања и хрватскиот клуб НексеГРУПА „А“
Берлин
Ла Риоха
Ст. Рафаел
Балатонфуред

ГРУПА „Б“
Хановер
Татабања
Еурофарм Работник
Нексе


ГРУПА „Ц“
Порто
Холстебро
Куенка
Констанца


ГРУПА „Д“
Гранољерс
Азоти Пулави
Кил
ГОГ
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk