VENOM (2018)

Држава: САД
Жанр: СФ, Акција
Времетраење:1ч 52 мин
ИМДБ: 7.0
Режисер: Ruben Fleischer
СценариоЧ Jeff Pinkner, Scott Rosenberg
Улоги: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed 

Критичарите не го сакаат премногу. Како и секој филм во кој суперхеројот не ги спасува САД туку има повеќе свои проблеми отколку што го мачат проблемите на тие околу него. 
Критиката не, но публиката го сака, посебно надвор од САД каде што заработи над 600 милиони. Плус уште 280 од домашниот паза и Venom  беше блиску да заработи милијарда. 

Марвел е најдобрата машина за правење во филмската индустрија, тоа се докажува со секој нивни филм, иако Venom е малку поинаков херој од тие што Марвел ги фаворизираше досега. Филмот вреди да се гледа, но без преголеми очекувања... 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk