Peppermint (2018)

Држава: САД
Жанр: Акција
Времетраење: 1:41:00
ИМДБ: 6.6
Режисер:Pierre Morel
Сценарио: Chad St. John
Улоги: Jennifer Garner, John Gallagher Jr., John Ortiz 
 

Во Пеперминт нема да видите ништо што досега не сте виделе којзнае колку пати. Дејствието е околу Jenifer Garner чие семејство е ликвидирано пред нејзини очи. 
Судот ги ослободува убијците кои се дел од мексиканска банда, а пет години подоцна таа тргнува во осветнички поход. 

Еден час и 40 тина минути пукотници, сосема солидно спакувана акција со веќе видени елементи. Но, доажаат зимски денови, а овој филм може слободно да го ставите на листа за гледање. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk