СТОП за пловечкиот отпад во Вардар

Eкипи на Град Скопје, Министерството за животна средина и просторно планирање и „Пакомак“ деновиве поставуваат пловечка препрека за собирање пластична амбалажа во коритото на реката Вардар, во Лисиче.
Проектот ќе се промовира наредната недела во рамки на Европската недела за справување со отпадот.
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk