MODUS (TV SERIES)

MODUS (ТВ 2017)
Жанр: Крими, Трилер
Држава: Шведска, Германија, Исланд
ИМДБ: 6.7
Улоги: Melinda Kinnaman, Henrik Norlén, Esmeralda Struwe

Модус е шведска трилер-крими серија со по осум епизоди. Досега има две сезони, што ќе ви даде доволно материјал за гледање. 

Дејствието е во Стокхолм каде што психологот и профилер Inger Johanne Vik и нејзината ќерка се вовлечени во серија на убиства. 
Заедно со нив е и полицискиот детектив 
Ingvar Nyman испратен за да го реши првото убиство. 

Серијата има се што има во се пополуарните скандинавски трилери, книги. Нема да ја достигне славата на Брон/Мост, но е многу гледлива. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk