(ВИДЕО) И еден човек може да исчисти плажа

Индиецот Афроз Шах, повеќе не можел да ја гледа својата плажа претворена во џиновска депонија и се посветил на нејзиното чистење. Барал помош насекаде и конечни успеал да ја популаризира. Дури и Боливод дошол на помош, а резултатот е враќање на желките кои одамна се имале откажано од плажата. 

Луѓето чекале да се изведат малите желки и ги штителе од грабливци се додека не стигнале до морето. Погледнете го видеото што има над 18 милиони прегледи

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk