ACCIDENT MAN (2018)

Држава: САД
Жанр: Акција, Крими, Трилер
Времетраење: 1ч 45 мин.
Режија: Jesse V. Johansson
Улоги: Scott Adkins, Ray Stevenson, Ashley Greene
IMDB: 6.1

Професионален убиец кој има необични и вешти методи да ги извршува налозите, влегува во осветнички филм откако ќе биде убиена девојката што ја сака. 
Ако сте за филмче од ваков тип, без преголеми очекувања туку едноставно да разбиете малку хорор шемата сервирана за Ноќ на Вештерките, повелете... 
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk