The Haunting of Hill House (TV 2018)

ТВ Серија
Жанр: Трилер, Хорор
Креатор: Mike Flanagan
Улоги: Michiel Huisman, Carla Gugino...
ИМДБ: 9.0

The Haunting of Hill House неочекувано излезе како еден од најдобрите проекти на  Netflix и сигурно една од најдобрите ТВ Серии во 2018. 
Дејствието е околу едно семејство со скокови од сегашноста во минатото и хоророт што го доживеале во куќата и настаните што довеле до него. 

Ако сте барем малку љубтиел на трилер-хорор ова е серија што не смеета да ја пропуштите. Впрочем 9.0 на ИМДБ имаат само серии како што се True Detective, Twilight Zone...
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk