KRIGER (2018 TV)

KRIGER 
ТВ Серија
Земја: Данска
Жанр: Трилер, Драма, Акција
IMDB: 7.7
Улоги: Dar Salim, Danica Curcic, Lars Ranthe

Кригер е нова ТВ серија што доаѓа од Данска. Дејствието се одвива околу воен ветеран кој прифаќа полициска задача да се инфилтрира во моторџиска банда.


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk