Bad Times At The El Royale (2018)

BAD TIMES AT THE EL ROYALE
Жанр: Трилер, Мистерија
Држава: САД
Време: 2ч.21 мин.
Режија: Drew Goddard
Улоги: Dakota Johnson, Chris Hemsworth, Jeff Bridges
IMDB: 7.7
Metascore:65

Дејствието е сместено во 1969 година кога Седум странци, секој со своја тајна се среќаваат во рандом хотел кој има лошо минато и репутација. Во една ноќ, имаат една последна шанса да се искупат, пред се да оди по ѓаволите. 
Крис Хемсворт (Тор), Дакота Џонсон (50 нијанси сиво), Џон Хем (Маверик во новиот Топ Ган), Џеф Бриџис ... е екипа за респект која може на направи и лош филм да изгледа добро. А критиките велат дека ова е филм што не треба да се пропушти.
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk