ЛИНК за следење на мечот Македонија - Италија

Женската репрезентација на Македонија и Италија вчера одиграа еден контролен натпревар на кој победи Македонија. Нашиот државен тим победи со 26-23, но со пресврт, откако Италија водепе 12-8 на полувреме. 

Таа средба беше од затворен карактер, а денеска овие два тима одново ќе ги одмерат силите, но овој пат вратите од „Автокоманда“ ќе бидат отворени за сите гледачи. 

За тие, пак, што сакаат да го гледаат натпреварот, но нема да одат во сала, РФМ обезбеди линк преку кој на својот компјутер, ТВ... ќе можат да ги гледаат случувањата од теренот во „Автокоманда“.

МАКЕДОНИЈА - ИТАЛИЈА, линк за следење на натпреварот: Средбата почнува во 16:00 часот. 

https://www.youtube.com/watch?v=apt-wGtZRs8&feature=youtu.be
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk