Начевски во финале во Казањ

Во втор план зад ЕХФ Шампионатот во Скопје и ЕХФ Еуро во Словенија, во рускиот град Казањ се одржува Светско првенство во ракомет на плажа. 
Македонски претставник на овој шампионат е единствено делегатот Марјан Начевски, а тој ја доби главната улога за својата функција на првенството.

Марјан Начевски ќе биде делгат на машкото финале што денеска ќе го играат светскиот првак Бразил и европскиот шампион Хрватска. 


Марјан Начевски

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk