HOW IT ENDS (2018)

Држава: САД, Канада
Жанр: СФ/Акција
ИМДБ: 5.0
Metascore: 32
Режија: David M. Rosenthal 
Улоги: Theo JamesForest WhitakerKat Graham
Времетраење: 1:53


How it ends не се добро потрошени два часа од животот. Филмот се темели на приказната дека еден маж (The James) се обидува да се врати кај својата бремена сопруга откако се случува некаков апокалиптичен момент. Никој не знае каков, ниту пак ќе дознае до крајот на филмот. 

Но, првите 20 минуту се уште и добри. Заплетот е тој и доаѓа на ред развојот на дејствието и расплетот. И едното и другото се комплетно фијаско со ликови што се уфрлени во филмот од којзнае какви причини и едноставно не играат никаква улога, комплетно филмот можел да пројде и без нив. Епилогот е нешто спакувано набрзинка... навистина ако од филмот се исфрлат сите непотребни сцени би траел...30 минути. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk