The Endless (2018)

Држава: САД
Жанр: СФ, Фантазија, Трилер
Времетраење: 1 час 20 мин
IMDB: 6.6
Metascore: 80
Режија: Justin Benson, Aaron Moorhead
Улоги: Callie Hernandez, Justin Benson, Emily Montaque

The Endless не е филмско клише. Можеби ќе ве потсети на Twin Peaks во некои моменти или на некој сличен, иако е оригинален и бизарен на свој начин. На моменти е одличен, на моменти лош, генерално е бавен, но критичарите исто така генерално го опсипуваат со комплименти. Оценката од 80 на Metascore е доволна за да се решите да го гледате. 

Приказната е за двајца браќа кои избегале од еден култ. Десетина години живеење во сиромаштија подоцна, решаваат да се вратат. На една вечер. Но, ќе откријат дека култот не е тоа што мислеле дека е и дека тоа во што веруваат не е празна приказна. 
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk