Официјално: Скубе е првиот нов играч во Вардар

Вардар денеска го потврди трансферот на Словенецот Сташ Скубе и со тоа го официјализираше првиот трансфер во клубот во летниот преоден рок. 

„ Вардар го избрав затоа што е еден од најдобрите екипи во Европа. Среќен сум што ќе бидам дека од голем тим. Очекувам многу, значи дека ќе се обидеме да стигнеме до самата завршница во сите натпреварувања. Мислам дека ќе бидеме добра екипа, и едвај чекај сѐ да почне, изјави Сташ Скубе за клупскиот сајт на Вардар.Досега слушнавме за Кисељов, Милосављев, Горбок... но тие иако се споменати од клупски личности, досега официјално не се потврдени. Слушнавме и за дузина други, исто така непотврдени, најголем дел од нив и 
е излезат невистини, па затоа ќе го оставиме Вардар да ги кажува со кого се договорил. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk