TUEURS (2017)

ЖАНР: Акција, Трилер


УЛОГИ:

  

Класична приказна за ограбувач кој планира уште еден грабеж пред да се пензионира. Последниот грабеж излегува дека е „намештаљка“ во која се вмешани луѓе на високи позиции. 

Филмот го има европскиот шарм, што секако ќе ви го направи гледањето посебно уживање. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk