(ФОТО) Медитеранците излегоа на сцена

Македонските репрезентации на Медитеранските Игри, денеска ќе ги одиграат премиерните натпревари. И двете селекции за противник ја имаат репрезентацијата на Турција. 

Женската репрезентација натпреварот ќе го почне на пладне од 12:00 часот, а мажите ќе играат во термин од 16:30 часот. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk