(ФОТО) Македонија стигна по мундијалската виза

Македонската репрезентација пристигна во Клуж каде што утре ќе го одигра реванш натпреварот со Романија од бараж квалификациите за пласман на Светското првенство што во јануари ќе се игра во Германија и Данска. Македонија има предност од 8 гола (28:21) по првиот натпревар. 


Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk