Бајрамоска го одигра последниот меч во „Кале“

Мирјета Бајрамоска го игра својот последен натпревар на домашен терен во својата кариера. Коцките се склопија така да последната средба да има во салата во која практично ја изгради кариерата, во скопско „Кале„, некогашниот синоним за непобедливост на македонските женски екипи. 

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов како што налага традицијата и го врачи пред почетокот на натпреварот врамениот дрес, а пред конечно и дефинитивно да ја заврши кариерата, Бајрамоска во Ниш по три дена ќе го одигра и последниот меч. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk