Јовановска и Белеска си одат од Галаци

Македонските ракометарки Дајана Јовановска и Андреа Белеска, ќе бараат нов предизвик за следната сезона, затоа што веќе нема да бидат дел од романската екипа Данубиус Галаци. 

Романскиот клуб, објави дека соработката со македонските играчи заврши, им се забалгодари за досега одиграното и им посака среќа во кариерата. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk