ВИДЕО: Дочекот на Монпеље на аеродромот

Главната забава во ЛШ, минатата сезона беше во Скопје. Годинава се пресели во Монпеље. Ракометарите на новиот европски првак беа дочекани од бројни фанови на аеродромот. Им приредија мало шоу, а главната прослава е закажана за утре попладне. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk