Како Домулан го откажа ПСЖ (ВИДЕО)

Многу јунаци имаше денеска на мечот Нант - ПСЖ во редовите на победничкиот тим. Но, на крајот на денот сите ќе му се поклонат на најзаслужниот, голманот Сирил Домулан, погледнете го видеото за да уверите зошто.


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk