Лазаров: Плачеме од среќа!

Нант е творец на првата и да се надеваме единствената сензација на „Ф4“ во Келн. По натпреварот, Кирил Лазаров не криеше дека екипата е во еуфорија.


„Можам да кажам дека 70-80 проценти од екипата плачат од среќа што се пласиравме во финалето. Јас се обидувам да ги смирам затоа што утре имаме финале. Му посакувам среќа на Вардар денеска во полуфиналето. Нека биде утре, македонско финале“, изјави Лазаров. 


Нант утре во 18:00 часот го пречекува подобриот од дуелот Вардар - Монпеље.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk