Финта ли беше? Лука Карабатиќ е на терен

Пред само три дена тренерот на ПСЖ, Звонимир Нока Сердарушиќ, изјави дека Лука Карабатиќ нема да биде на Ф4. 
„Премногу е рано за него да се врати на терен. Но, се надевам дека Абало и Конкуд ќе бидат подготвени“, изјави Сердарушиќ. 

Беше предвидено Лика да биде во Келн како 17-ти играч, поддршка и се друго, но тој истрча и на терен на претстојниот натпревар со Нант. 

Дали ќе игра, колку ќе игра, беше ли целото ова само шоу, финта за тренерот на Нант да си губи време и да спрема тактика за игра без Лука Карабатиќ, ќе видиме.
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk