Штета, сехалигашот Нексе не успеа

Сехалигашот Нексе имаше историска шанса да се пласира на Ф4 турнирот во ЕХФ Куп. Иако противник им беше силниот Фуксе Берлин, екипата од Нашице ги фати на спиење на првиот натпревар и ги совлада со 8 гола разлика, иако во еден момент имаше и плус 10. 

Нексе победи со 28:20, но не успеа во реваншот да ја одбрани предноста. Фуксе Берлин вечерва славеше со 25:16 и го продолжува натпреварувањето. Штета за сехалигашката екипа.

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk