Талески: Чест е да ме споредуваат со Манасков и Лазаров

Филип Талески полека си го зазема своето место во Рајн Некар и тоа не само на теренот. Македонскиот репрезентативец, се појави и во пореспектатибилните ракометни медиуми, во интервју во кое отворено зборува за неговиот престој во Германија, а патем на Германците им ја објасни и македонската традиција на кршење јајца за Велигден, за тоа дали споредбите со Кире Лазаров и Пепи Манасков за него се притисок или чест. 

Што го прашуваа Германците  македонскиот ракометар и што им одговори тој, можете да погледнете на следниот линк - интервју на Филип Талески за handball-world.com
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk