Рене Тофт Хансен потпиша за Веспрем

По Хенрик Тофт Хансен кој следната година по барање на Раул Гонзалез ќе игра во ПСЖ, од Кил заминува и неговиот попознат брат Рене Тофт Хансен. 

Тој најави дека следната сезона си заминува, но се очекуваше да се врати во Данска. Такви беа најавите. 

Нема да биде Данска, туку Унгарија. Рене Тофт Хансен ќе биде новиот пикер на Веспрем. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk