Охрид го прекина штрајкот

Екипата на Охрид по една недела бојкотирање на тренинзите поради неисплатени плати од ноември, го прекина т.н. шатрај и повторно е во тренажен процес. Сега же треба да работат со засилено темпо за да го надополнат загубеното време. 

Градоначалникот и општината ќе продолжат да го помагаат клубот и охриѓани наскоро би требало да бидат на вистинскиот пат. 
Зимава беа реализирани неколку трансфери, заминаа сите странци освен рековалесцентот Кобетиќ, а беа доведени неколку македнски играчи. 

Сепак, тренерот на Охрид, Горан Андоноски, сака да ја засили надворешната линија, а нивна прва цел е ракометар на Вардар Јуниор, Стефан Трпчевски. 
Можеби ќе имаат повеќе идеи и избор, доколу Металург реши да се раздели со своите првотимци, но се чини дека состојбата во „Автокоманда“ привремено ќе се нормализира и дека сите што очекуваат ракометари од Металург, ќе останат со празни раце. 

Охрид имаше ослична полусезона и успеа да обезбеди место во плеј оф, каде што сигурно нема да игра епизодна улога, туку ќе има вистинска шанса уште еднаш да обезбеди излез во Европа. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk