Murder On The Orient Express (2017)

По Crooked House  стигна и Ориент Експрес. Втората модерна преработката на делото на Агата Кристи. 
Се работи за одличен филм и уште подобра актерска екипа (Пенелопи Круз, Џони Дип, Мишел Фајфер, Вилијам Дефо...)

Филмот е одлично сработен, приказната веројатно ви е позната на сите. Сигурно нема да зажалите ако потрошите околу два часа за овој филм. 

Kenneth Branahg ја доби улогата на Херкул Поаро. Не е од првиот ред на холивудски ѕвезди, иако можете да го најдете од Хари Потер до Данкекр во над 60 улоги. 

Филмот завршува со најава дека следната преработка на дело на Агата Кристи ќе биде Death оn the Nile. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk