СКА го врати голманот од Одорхеи

Белорусија не ги остави на цедило своите играчи од пропаднатиот Одрохеи, па не мина ни една недела откако беше овој романски клуб се распаѓа, нивните двајца иинтернационалци/репрезентативци се вратија назад. 

Максим Баранов се врати во својот Мешков Брест, а и СКА Минск го врати назад во своите редови голманот Вјачеслав Салдаценка. 
СКА со ангажманот на Сладаценка доби големо засилување во најизрамнетата битка со Мешков Брест за шампионска титула досега. Сепак, нивниот дуел беше многу рано, премногу рано и за Баранов и за Салдаценка да се вклопат во своите старо-нови средини. 
Победи Мешков Брест (30:27) и изби на првото место на табелата, со само еден бод предност пред СКА Минск. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk