Diverge (2017)

Златно холивудско правило е - ако немаш доволно пари, не пишувај скапи филмови. Но, тука и таму, се наоѓа понекое дело кое и за малку пари знае да привлече многу внимание. 

Diverge не е лош филм, но нема да ве остави без здив. Добро склопено филмче, посебно за тие што сакаат малку СФ, малку драма, малку... од се по малку. 

Се работи за човек кој во ја преживува Апокалипсата што го уништила светот во кој живеел. Накратко, добива шанса да влезе во паралелна димензија каде што катастрофата се уште не почнала и каде што неговите најмили се уште се живи. И има шанса да ја запре катастрофата...

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk