Лино го врати Алиловиќ

Колку што по првите две кола Хрватска изгледаше амбициозно и еуфорично, толку сега по пвредата ан Дувњак, поразот од Шведска и бледиот меч со Белорусија изгледа хаотично и без самодоверба. 
Лино Червар повлече уште еден потег кој е блиску до тоа да биде наречен очајнички. Го врати назад во тимот Мирко Алиловиќ, на местото на Иван Пешиќ и со тоа ги искористи двете дозволени замени за главната рунда на натпреварите. 

Алиловиќ беше во тимот на првите два меча, а потоа беше заменет со Пешиќ. По таа замена, не дека таа замена  е причината, но Хрватска тргна по надолна линија. 

На следните два натпревара Хрватска мора да победи, а противници и се финалистите на последното СП - Норвешка и Франција. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk