The Shack (2017)

The Shack, иако датира од март, дури за време на празниците почна активно да се појавува во анкети за добри филмови, топ листи, филмови од 2017 што „мора“ да се гледаат... плус   (Терминатор) е  во главната улога, па решивме да видиме за што се работи и покрај тоа што критичарите не го бендисаа многу. 

Искрено, не го бендисавме ни ние. Трае предолго (132 мин), премногу е спор, премногу во филмот не се случува ништо. Веројатно ќе си најде своја публика... 

Во кратки црти без спојлери, Сем Вортингтон е семеен религиозен човек се додека не му ја киднапираат и малолетната ќерка. Од тој момент ја губи вербата во господ и животот полека му се распаѓа. И така се до моментот кога добива мистериозна покана да оди во колибата во која е убиена неговата ќерка и таму да се сретне лично со - господ.  

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk