The Shape of Water (2017)

Во ерата на студената војна, во 1962 година во тајна лабораторија во САД, носат чудовиште кое развива посебна врска со своите чувари... 

Рејтингот од 8.2 на ИМДБ нека ви биде гаранција дека филмот што ќе го гледате не е некоја петпарачка приказна од „Ц“ продукција.
Вреди да се погледне, сега е сезона на празници кога дремењето пред ТВ ќе биде една од главните занимации, не е лошо да го имате на листа на филмови за гледање. 

Режисер и сценарист е Гиљермо Дел Торо. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk