Аеродром го победи Веспрем

Екипата на Аеродром прва го одигра својот натпревар меѓу македонските екипи на последниот ден на турнирот „Локомотива Куп“. 

Македонскиот тим го совлада Веспрем (25:18) и дома се враќа со звучна победа. Весреп, на овој турнир дојде со неколку екипи, меѓу кои и две од генерацијата 2002 со каква што му се спротивстави на Аеродром. Сеедно, скопскиот состав може да заокружи победа со која што ќе може да се пофали меѓу своите врсници.

Со дуел со Веспрем денеска настапот ќе го заокружи и Вардар 2002, додека вардаровата екипа од 204 за пласман ќе игра со Грачаница. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk