Dark (TV, 2017)

Dark е ТВ серија што дефинитивно треба да ја гледате. Се работи за оригинална серија на Нетфликс, продукцијата е германска. 
Иако првата асоцијација за германски филм, не е нешто што би привлекло многу гледачи, Dark е нешто посебно. Има многу случности со мега популарната Stranger Things, но за нас Dark дури и подобра серија, со многу подобра приказна, достојна да се споредува со многу попознати холивудски продукти. 

Нема да откриваме за што се работи... веројатно не би ни можеле да објасниме без да ја раскажеме серијата. Мистерија, СФ, трилер, драма, хорор... ги има сите жанрови по малку во ова мало ремек дело. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk