Kingsman: The Golden Circle (2017)

Вториот дел од Kingsman е еднакво добар како и првиот. Ова е екранизација на истоимениот стрип обајвен во 2012 година, а се работи за акција-авантура-шпионска комедија. Четирите класификации најкратко можат да се објаснат како Џемс Бонд или Џејмс Бонд филм само без Бонд. 

Ова е приказна за тоа како со вложени 104М долари можат да се заработат околу 400М (до моментов). Се што е потребно е скроз глупа 007 приказна и многу гаџети, пукање, тепање... и многу гаџети. Сето тоа склопено во филм од 2 саати, што на сите фанови на Бонд сигурно ќе им биде интересно за гледање. 
Искрено, иако не сме фанови, филмов можеше да трае и 5 саати и пак немаше да биде досаден. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk