Radius (2017)

Главниот лик се буди по сообраќајна несреќа со амнезија. Но, тоа не е најголемиот проблем. Сите што доаѓаат во радиус од 15 метри од него мистериозно умираат. 

Приказната е интересна, реализациајта на филмот не толку. Канадска е продукцијата на овој трилер во кој има неколку пресврти. Филмот повеќе личи на европско дело отколку на холивудско. 

Сепак, препорачуваме да го имате на списокот на филмови што треба да се гледаат зимава. Нема да зажалите што сте потрошиле час и пол на него. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk