The Hypnotist (Hypnotisören)

Уште еден одличен европски филм снимен по скандинавски бестселер. Хипнотизер е екранизација на истоимениот роман на Ларс Кеплер (псевдоним зад кој стои брачниот бар Alexandra Coelho Ahndoril и Alexander Ahndoril. Швеѓани се, госпоѓата има и португалско потекло. 

И овде би препорачале прво да ја фатите книгата, но ако „немате време“, би било убаво барем да го погледнете филмот. 

Филмот е крими - трилер во кој детектив заедно со пензиониран хипнотизер се обидува да расчисти брутално убиство на цело семејство. Единствениот кој го преживеал масакрот е едно од децата. Но, кога хипнотизерот ќе успее да продре во неговата меморија, доаѓа до шокантно сознание. 

Филмот е шведска продукција, би си дале слобода да кажеме дека успешно изведена екраннизација. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk