Што да гледате денеска: Словенија - Хрватска, Русија - Словачка

Португалија и Романија, вчера ја отворија Неделата на ЕХФ, а денеска на терен ќе излезе и еден од противниците на Македонија на ЕП - тимот на Словенија. 
Ова е натпревар што ќе биде одбележан од многу аспекти. Веселин Вујовиќ против Лино Червар, Словенија прв пат против Хрватска откако на СП Франција и „зема“ медал, дебито на Лино, новите играчи на Вујовиќ... многу работи што се интересни и за македонската публика. 

Оваа средба може да се гледа на РТЛ 2 и Арена Спорт 2. 

Денеска се играат и други интересени натпревари, па така ќе може да се види и дебито на Звонко Шундовски како селектор на Израел. За жал, не знаеме во моментов каде би можел да се најде пренос. Ќе дебитира и Едуард Кокшаров за Русија и тоа на официјален натпревар од квалификации, па Шведска и Исланд, Норвешка - Данска... 

Распоред на натпревари што ќе се играат денеска:

18:00   Словенија - Хрватска (РТЛ 2, Арена Спорт 2)
18:15   Франција - Полска (forside.play.tv2.dk)
18:30   Русија - Словачка (vk.com, rushandball.ru)
18:30   Израел - Украина 
19:30   Австрија - Србија
21:00   Данска - Норвешка (forside.play.tv2.dk)
21:30   Исланд - Шведска (www.facebook.com/handbollsladndslaget)

foto: siol.net
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk