Wheelman (2017)

Wheelman е акционен трилер кој е доказ дека за да се направи добро филмче не се секогаш потребни милионски буџети. Нема да би падне вилицата на земја додека го гледате, но филмот е доволно интересен во секој момент за да ви го задржи вниманието.

Без спојлери, се работи за возач за бегство кому среде грабеж му јавуваат дека му е направена шема. Еден автомобил со полн резервоар, мобилен телефон, еден калашњиков и без премногу спектакли, ќе ви потрошат саат и пол во сосема солидна забава. 

Не очекувајте многу од филмот и ќе бидете задоволни. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk